top of page
  • Writer's pictureblackspadetr

Narkonteks yeni fabrikasını Van’da açıyor

Narkonteks, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının “Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı” kapsamında hayata geçirilen “Tekstil ve Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi Projesi” kapsamında Van’da 4. fabrikasını açıyor. Yatırım kapsamında Narkonteks’in Van Tekstil ve Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi’nde açacağı yeni fabrikasında 1.000 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla 3 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen temel atma töreninin ardından fabrika inşaatında çalışmalar başladı.


Konfor ve sağlık odaklı, iç giyim, termal giyim, spor giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinden üretim yapan Narkonteks’in halihazırda İzmir ve Manisa’da üretim tesisleri ve İzmir’de lojistik merkezi bulunuyor. 2023 yılında açılması planlanan Van üretim fabrikası 35.000 m2 arsa üzerine 24.000 m2 kapalı alan olacak şekilde tasarlandı. Fabrika çalışanların %85’inin kadın olması hedeflenirken, yılda 15 milyon adet üretim yapılması planlanıyor.


AB standartlarına uygun şekilde çevre ve sürdürülebilirlik kavramlarına önem vererek tasarlanan Narkonteks’in Van’da kuracağı yeni fabrikada kullanacak enerjinin tamamı güneşten elde edilecek ve yağmur suyu hasadı altyapısı oluşturulacak.


Temel atma törenine katılan Narkonteks Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Narbay, “2005 yılında İzmir’de kurulan Narkonteks ailesi olarak yeni fabrikamızı Van’da açacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Çok geniş kapsamlı bir ürün gamında üretim yapan bir firmayız. Van’da hayata geçirilen Tekstil ve Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi ile ülkemizde tekstil üretiminin yeni merkezi olacak Van’da gerçekleştireceğimiz yatırımımız ile gurur duyuyoruz. Narkonteks olarak Van’daki insan gücünü desteklemek, Van’ın gelişmesine ve ekonomisinin canlandırılmasına yardımcı olacak olmak bizler için büyük bir önem taşıyor” dedi.


Kaynak:

https://www.dijitalekonomi.com.tr/narkonteks-yeni-fabrikasini-vanda-aciyor/

27 views0 comments

Comments


bottom of page